Starší žáci míří do krajského finále. Atleti SKP Olympia zářili ve Vlašimi.
Další nabitý atletický víkend je za námi a pro SKP Olympia Kutná Hora přinesl řadu skvělých výkonů i důležitých bodů do krajských soutěží družstev.
Od čtvrtka do soboty závodili ve Vlašimi atleti všech věkových kategorií – od přípravek až po juniorky.
Největší radost udělali starší žáci, kteří celé třetí kolo krajského přeboru vyhráli.
Výborně si vedly také starší žákyně, které obsadily třetí místo. Obě družstva tak mají postup do zářijového krajského finále téměř jistý.
Přípravky bojovaly mezi patnácti týmy.
Ve čtvrtek vstoupily do třetího kola krajského přeboru družstev přípravek tři kutnohorské týmy. Áčko obsadilo výborné 4. místo, béčko skončilo osmé a céčko jedenácté.
Nejvíce bodů pro Olympii vybojovala Amálie Horáková (33 bodů), následovaná Jáchymem Benešem a Kristiánem Jelínkem (oba 31 bodů).
O individuální úspěchy nebyla nouze.
Jáchym Beneš zvítězil ve skoku do výšky a přidal druhé místo na 150 metrů.
Tadeáš Kohout ovládl hod medicinbalem, Štěpánka Tuhá doběhla druhá na 600 metrů a Amálie Horáková skončila třetí na 150 metrech.
Dařilo se také Kristýně Martínkové, Emě Průšové, Tereze Kulhavé či Viktorii Poulové.
První štafeta SKP Olympia navíc doběhla na šestém místě.
Starší žáci ovládli celé kolo.
Páteční závody přinesly největší úspěch celého víkendu. Starší žáci SKP Olympia zvítězili mezi deseti družstvy a starší žákyně přidaly třetí místo v konkurenci patnácti týmů. Díky tomu jsou obě družstva velmi blízko postupu do krajského finále.
Tahounem vítězného týmu byl Jakub Melvald, který vyhrál hod diskem i kladivem a druhý skončil v hodu oštěpem. Skvěle závodil také Lukáš Kaprálek, vítěz skoku o tyči a druhý v disku, nebo Adam Borovský, který přidal stříbro na 100 m překážek a bronz na dvojnásobné trati.
Mezi dívkami dominovala ve skoku o tyči Magdalena Hoblová, druhé místo v této disciplíně vybojovala Aneta Vopěnková, která přidala i bronz ve výšce. Výborně si vedla také Marie Horecká, druhá v hodu oštěpem a pátá ve skoku dalekém.
Pětici nejlepších uzavřela štafeta 4×60 metrů, která doběhla na pátém místě.
Dorost a juniorky přidali cenné body.
Sobotní program patřil dorostencům, dorostenkám a juniorkám. Dorostenci obsadili páté místo, dorostenky skončily sedmé a juniorky páté.
Výborné výkony předvedl Sean Whey Pates, který získal dvě třetí místa na tratích 100 a 400 metrů. Vojtěch Kalný doběhl druhý na 1500 metrů a přidal páté místo ve skoku dalekém.
Největší individuální úspěch zaznamenala mezi juniorkami Anna Pajerová, která zvítězila v trojskoku výkonem 11,32 metru. Druhé místo na patnáctistovce vybojovala Adéla Chocholová a bronz na 800 metrech přidala Adéla Hulínská.
Výsledky z Vlašimi potvrdily, že atletická základna SKP Olympia je ve výborné formě. Zatímco přípravky sbírají cenné zkušenosti a pravidelně se prosazují mezi nejlepšími jednotlivci, starší žáci i žákyně mají skvěle nakročeno do krajského finále. Úspěšný víkend navíc podtrhli kvalitními výkony také dorostenci a juniorky, kteří přivezli další cenné body i medailová umístění.
Kutnohorská kuželna hostila od 25. do 29. května 2026 již 42. ročník Memoriálu Františka Nocara, tradičního turnaje pořádaného na počest jednoho ze zakladatelů kuželkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora.
Jaké to je reprezentovat Českou republiku na olympijských hrách? Co člověku dá sport a jak se vyrovnat s neúspěchem? O tom všem přijela v rámci doprovodného programu 11. Olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře vyprávět hokejová reprezentantka a olympionička Alena Polenská.